V Žiline otvoria Evanjelickú materskú školu

Evanjelická materská škola Žilina má nový web
ŽILINA | K 1. septembru 2015 bude Evanjelická materská škola otvárať prvé dve triedy s počtom detí 40.

Zriaďovateľom školy je Cirkevný zbor Evanjelickej cirkvi a. v. v Žiline. Materská škola je súčasťou väčšej rodiny cirkevných evanjelických materských škôl, ktoré je možné nájsť aj v iných mestách Slovenska (Bratislava, Košice, Martin, Prešov, Rožňava, Spišská Nová Ves...).

Pri zrode školy stojí tím ľudí, ktorým záleží na kvalite výchovy a vzdelávania detí. Sú to ľudia rôznych profesií a povolaní: zboroví farári, zborový dozorca, pedagógovia, architekti, umelci, informatici, ekonómovia, stavbári. Títo ľudia venujú svoj čas, drahocenné skúsenosti a poznatky myšlienke zriadenia materskej školy.

V neposlednom rade stoja za myšlienkou škôlky modlitby členov evanjelickej komunity v Žiline. "Záleží nám na tom, aby boli deti všestranne pripravené na bezproblémový vstup do základnej školy - aby vyrastali v prostredí lásky, prijatia, bezpečia, kde sú kresťanské hodnoty samozrejmosť. Chceme, aby sa deti cítili dobre a zažívali radosť z poznávania seba samých, sveta okolo nás, ale najmä Pána Ježiša, ktorý najlepšie pozná naše potreby, chráni nás, má nás rád a požehnáva."

Od 16. februára do 13. marca 2015 bude prebiehať zápis detí.

Viac sa o otvorení MŠ v Žiline dočítate na webe škôlky www.emszilina.sk

Tím spolupracovníkov | Evanjelická materská škola Žilina | Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. | www.emszilina.sk | 16. 01. 2015