EG JAK využíva Google Apps for Education

EG JAK používa Google for Education
KOŠICE | Ev. gymnázium Jana Amosa Komenského v Košiciach sa rozhodlo pre vyžívanie služieb elektronickej komunikácie, spolupráce a vyučovania.

K modernému vyučovaniu chce škola začať plnohodnotne využívať globálnu službu Google for Education a Google Apps for Education. Používatelia (pedagógovia i študenti) majú možnosť v základnom režime využívať nasledovné služby: E-mail,  Skupinový e-mail (pedagógovia i triedy), Disk, Kalendár, Webové stránky, Kontakty.

Projekt začala škola aktivovaním domény egjak.com a vytvorením emailových schránok zamestnancov a pracovných skupín. Výhodou používania e-mailu v tejto forme je, že po vytvorení používateľských skupín (predmetové komisie, vedenie školy) je možná interná komunikácia medzi členmi skupín. Adresy skupín pritom môžu a nemusia byť viditeľné a použiteľné mimo danú skupinu či doménu.

Využívanie Disku je rovnaké ako pre bežného používateľa gmailového konta. V prostredí Disku si užívateľ môže vytvoriť vlastný Google dokument, formulár, prezentáciu, prípadne uložiť vlastné súbory, ktoré môže následne zdieľať s ostatnými v rámci skupiny, domény, či verejne.

Platforma Google umožňuje tímovú prácu na dokumentoch ako pre pedagógov (rôzne pracovné úlohy) tak aj žiakov.

V najbližšom období škola pripravuje skúšobnú komunikáciu so žiakmi s využívaním daných možností aplikácií Classroom/Učebňa. Prostredie Classroom umožňuje pedagógom vytvárať úlohy, kontrolovať ich splnenie, zasielať oznamy či spúšťať diskusiu v triede.

Výhodou využitia Google Apps for Education je dostatočne veľký priestor pre každého používateľa na mieste, ktoré harvérovo nie je priamo v správe školy a je prístupné z akéhokoľvek miesta pripojenia na Internet. Ostatné nastavenia zvládne aj "neinformatik", ktorý je aspoň trochu počítačovo zručný.

Od využívania služieb Google Apps for Education očakávame zefektívnenie komunikácie medzi učiteľmi a žiakmi ako aj jednoduché zdieľanie zdrojov prístupné po pripojení k Internetu.

Renáta Komáriková | Správkyňa počítačovej siete EG JAK a učiteľka | Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. | 9. 2. 2015

Created and designed by Pixelsparadise.com
With help of Foundation Framework by ZURB and Flexslider by Madebymufffin

Joomla! ® name is used under a limited license from Open Source Matters
Pixelsparadise.com is not affiliated with by Open Source Matters or the Joomla! Project.