5. výročie Evanjelickej ZŠ v Prešove

Evanjelická základná škola v Prešove oslávila 5. výročie existenciePREŠOV | Evanjelická základná škola v Prešove oslávila 5. výročie svojho pôsobenia.

Päť rokov v živote človeka nie je veľa, ale ani málo. Päť rokov v živote školy je významným medzníkom, hlavne ak začínala so siedmimi žiakmi a dnes ju navštevuje 152 vo ôsmich triedach.

Nedeľa, 14. júna, bola dlho očakávaným a starostlivo pripravovaným dňom. Od skorého rána sa z nej ozývala vrava a z okien kuchyne sa šírila lákavá vôňa. Na dvore prebiehali prípravy na popoludňajší program. Keď bolo všetko pripravené, škola zas stíchla.

V Chráme Svätej Trojice na Hlavnej ulici sa o jedenástej mohli začať slávnostné Služby Božie, za prítomnosti seniora Šarišsko-zemplínskeho seniorátu Mgr. Jána Velebíra, zborového farára Mgr. Ondreja Koča a duchovného správcu školy ThDr. Mateja Oráča, PhD. Kázňou slova Božieho poslúžil biskup VD Mgr. Slavomír Sabol, ktorý pripomenul históriu školy a zdôraznil potrebu vzdelávania detí v kresťansko-evanjelickom duchu.
Po ich skončení sa všetci presunuli na chutný obed naspäť do školy. O 14.00 mal začať program, blížila sa však búrka. Nastal čas na náhradný plán . Všetko potrebné na program bolo presunuté do telocvične školy. Pri veľkom počte ľudí tam bolo veľmi horúco, ale naše deti predviedli skvelý program, ktorého témou bol Jonáš. Jeho príbeh je stále aktuálny, lebo hovorí o poslušnosti.

Po krásnom programe prišiel čas na tvorivé dielne, ktoré už prebiehali vonku. Pri desiatich stanovištiach mali deti spolu s rodičmi možnosť vyrábať rôzne výrobky, súvisiace s témou Jonáš. Túto časť dňa ocenili hlavne deti, ktoré si domov odnášali plnú náruč vlastnoručne zhotovených výrobkov. K úspešnému priebehu dňa prispeli aj mamičky s svojimi koláčmi a oteckovia, ktorí pomáhali s technickým zabezpečením akcie.
Ďakujeme Pánu Bohu za doterajšiu ochranu a vedenie a prosíme o múdrosť a požehnanie do ďalšej práce.

Ivana Majerníková | učiteľka na Evanjelickej základnej škole v Prešove | Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.  | 15. 6. 2015

Created and designed by Pixelsparadise.com
With help of Foundation Framework by ZURB and Flexslider by Madebymufffin

Joomla! ® name is used under a limited license from Open Source Matters
Pixelsparadise.com is not affiliated with by Open Source Matters or the Joomla! Project.