Študent EG JAK s projektom v Arizone

Ivan Grega, Monika Barónová a Jozef Krištan
KOŠICE | Študent 4. ročníka Evanjelického gymnázia J. A. Komenského v Košiciach pocestuje na najprestížnejšiu vedeckú súťaž stredoškolákov na svete.

Ivan Grega si svoju cestu za veľkú mláku vybojoval na celoslovenskom kole Festivalu vedy a techniky AMAVET v dňoch 9. - 11. novembra 2015. Svoj projekt "Magnetické nanočastice a ich využitie v biomedicínskych aplikáciách" obhajoval pred odborníkmi z hodnotiacej komisie.

"V mojej práci sa zaoberám jedným typom nanomateriálov - magnetickými nanočasticami. Študoval som hydrodynamické vlastnosti vybraných magnetických kvapalín z pohľadu magnetickej hypertermie - metódy, ktorá je menej rozšíreným liečebným postupom pri liečbe rakoviny", hovorí Ivan Grega. Svojim ocenením získal pozvánku na najprestížnejšiu svetovú vedeckú súťaž pre stredoškolákov na svete - Intel ISEF.

Súťaž sa tento rok bude konať v arizonskom Phoenixe (USA). Úspechom je už len účasť na svetovom finále, nakoľko sa na ňom študenti stretávajú s nositeľmi Nobelovej ceny a vstupujú medzi svetovú elitu mladých vedeckých talentov. Dostať sa sem nie je jednoduché. Ivanovi sa to podarilo vďaka spolupráci s Ústavom Fyzikálnych vied UPJŠ v Košiciach, vďaka jeho entuziazmu a vysokej úrovni znalosti angličtiny. Uspieť medzi študentmi z celého Slovenska, musí byť naozaj skvelý pocit, ktorý Ivanovi veľmi prajeme. Je to úspech, na ktorý môžeme byť  na našom gymnáziu hrdí všetci. A to aj sme!

RNDr. Monika Baronová | vedúca učiteľka predmetovej komisie prírodovedných predmetov | Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. | 18. 11. 2015

Created and designed by Pixelsparadise.com
With help of Foundation Framework by ZURB and Flexslider by Madebymufffin

Joomla! ® name is used under a limited license from Open Source Matters
Pixelsparadise.com is not affiliated with by Open Source Matters or the Joomla! Project.