Beseda s policajtmi v materskej škole

Evanjelická materská škola Prešov
PREŠOV | 21. február 2014 bol v Evanjelickej materskej škole v Prešove veľmi rušný. Najskôr škôlku navštívili študentky z projektu Zdravý úsmev.

Hravou formou hovorili s deťmi o vzniku zubného kazu a precvičili s nimi správnu techniku čistenia zúbkov. Potom sme už netrpezlivo čakali hlavných hostí dňa – policajtov. Ich návšteva sa konala v závere týždňa s témou: Poriadok na verejnosti, keď sme s deťmi preberali zásady správania sa na verejnosti, dopravné značky dôležité pre chodcov, zásady správneho prechádzania cez cestu, rozlišovanie príslušníkov a prácu záchranných zložiek.

Policajti k nám zavítali pod vedením kpt. Jany Karnišovej. Deti ich očakávali s netrpezlivo a aj s napätím. Pani J. Karnišová predstavila svoju prácu a aj príslušníkov z obvodného oddelenia Prešov – juh. Najprv s deťmi prebrali dôležitosť správneho oblečenia počas pobytu vonku, najmä používanie reflexných prvkov. Potom pristúpili k dôkladnému  popisu odevu, pomôcok a práce samotných policajtov. Deťom sa všetky naozajstné policajné veci páčili a veľmi sa potešili, že si na nich budú môcť  aj siahnuť. Policajti predviedli spôsob používania niektorých pomôcok a aj ukážku zatýkania podozrivého a nasadzovanie pút. Dobrovoľníci z radov detí im robili ochotne robili figurantov. Videli sme, ako sa používa štít, prilba, putá, nepriestrelná vesta, zbraň, vysielačka, obušok, terčík, signálne svetlo a iné. V závere besedy si deti mohli vyskúšať to, čo ich lákalo, policajti boli veľmi ochotní a aj trpezliví. Rozlúčili sa s nami s prísľubom opätovnej návštevy, sirénou a blikajúcimi svetlami.

Zuzana Šofranková | EMŠ Prešov | 17. 02. 2014

Created and designed by Pixelsparadise.com
With help of Foundation Framework by ZURB and Flexslider by Madebymufffin

Joomla! ® name is used under a limited license from Open Source Matters
Pixelsparadise.com is not affiliated with by Open Source Matters or the Joomla! Project.